fbpx
Wybierz kategorię

Jak prać pościel? 3 praktyczne porady!

29 marca 2021

Piękna i pachnąca potrafi ukoić nasze zmysły i wyciszyć organizm przed snem. Dobrze wyprana pościel to podstawa naszego dobrego snu. Warto zadbać o nią, aby służyła na długie lata. Musisz bowiem wiedzieć, że odpowiednie i regularne pranie pościeli z pewnością przedłuży jej żywotność, jak również pozwoli Ci cieszyć się delikatną miękkością
i odpowiednią higieną snu. Poznaj trzy praktyczne porady, jak prać pościel!

Pościel bawełniana, a satynowa

Pościel bawełniana różni się od pościeli satynowej nie tylko teksturą materiału, jak również
i sposobem dbania o ów materiał.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do prania pościeli jest sprawdzenie oznaczeń na metce. Są tam zawsze umieszczone informacje, w jakiej temperaturze możemy prać dany materiał, ale także czy można ją prać w  pralce. Aby uniknąć nadmiernego zniszczenia pościeli, należy prać poszewki bawełniane w temperaturze nie większej niż 60 stopni Celsjusza. Dodatkowo po wypraniu można poddać ją krochmaleniu, aby osiągnąć lepszy efekt.

Pościel satynowa z kolei jest dużo delikatniejsza od pościeli bawełnianej. Satynę wybieramy stosunkowo często, ponieważ dodaje naszej sypialni blasku i elegancji. Pościel satynowa prezentuje się pięknie i zapewnia dobre warunki do snu. Warto prać pościel satynową w temperaturze od 40 do 60 stopni, aby cieszyć się jej niezmienioną jakością. Warto pamiętać, aby przed praniem  pościeli z bawełny satynowej wywrócić ją na lewą stronę, ponieważ dzięki temu zachowane zostaną jej żywe kolory.

Środki do prania

W przypadku prania naszej pościeli, powinniśmy użyć delikatnych środków piorących. Takie nie zniszczą jej materiału i zapewnią jej niespotykaną miękkość. Stosowanie płynów do płukania i proszku opartych na materiałach pochodzenia ekologicznego dają nam gwarancję bezpieczeństwa zarówno dla materiału pościeli, jak i naszej skóry.

W przypadku prania pościeli w pralce polecane są kapsułki, które posiadają dodatkowo płyn zmiękczający. Stosunkowo niewielka ilość detergentu pod wpływem temperatury spowoduje, że nasza pościel będzie przyjemnie pachniała i będzie równie przyjemna w dotyku.

Pościel bambusowa dla dzieci

Materiał, który jest szczególnie lubiany przez najmłodszych. Pościel bambusowa to produkt bakteriobójczy i oddychający, dzięki czemu dziecko jest otoczone najlepszą opieką
i komfortem. Pościel bambusowa, podobnie jak jej bawełniany odpowiednik, ceniona jest za dużą higroskopijność. Oznacza to, że nie gromadzi przykrych zapachów i doskonale odprowadza wchłoniętą wilgoć. To wszystko chroni również dziecko przed nadmiernym poceniem się w nocy. Taki materiał wymaga również specjalnego traktowania, dlatego warto znać odpowiedni sposób prania takiej pościeli.

Temperatura, w jakiej pierzemy naszą pościel bambusową powinna mieścić się w granicach od 40 do 60 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać, aby detergenty, które użyjemy podczas prania były naturalne, lub bardzo delikatne. Nadmierna ilość chemii nie wpłynie pozytywnie na komfort i zdrowie dziecka. Dużą zaletą pościeli bambusowej jest jej szybkie wysychanie. Materiał, dzięki swoim oddychającym właściwościom, szybko oddaje wilgoć, którą zatrzymał.

Nasze wskazówki pomogą Ci zadbać o efektowny wygląd twoich ulubionych poszewek przez długi czas. Zawierają również cenne porady, które zapewnią Ci komfortowy i spokojny sen.

Dbanie o niego to misja Detexpol, którą realizujemy z powodzeniem od kilkunastu lat. Nasze doświadczenie w branży tekstylnej przekuwamy na jakość, której możesz doświadczyć każdego dnia.

Zobacz kolejne wpisy